• +421 911 258 115
  • kava@readyafter.sk
  • Doprava ZDARMA pri objednávke nad 50 €

Great Taste Awards odhalilo svojich víťazov a naša káva neodišla na prázdno!
Káva, ktorá chutí až v Anglicku

Snaha poskytnúť našim odberateľom kávu tej najvyššej kvality. Slová, ktoré sa snažíme dodržať a priniesť na svetlo sveta vlastnú zmes upraženú s citom a láskou. A podľa výsledkov prestížnej súťaže Great Taste Awards sa nám to darí! Naša skúsenosť v oblasti kávy sa obrátila v úspech, ktorý nás neskutočne teší a motivuje, aby sme Vám priniesli len tu najlepšiu kávu.

Kávové zmesi, ktorým podľahla aj náročná porota

Presadiť sa v takejto oblasti nemusí byť vždy prechádzka rúžovou záhradou. Určite nie vtedy, keď sa s vami prechádza viac ako 500-členná odborná porota zložená zo známych šéfkuchárov, reštauratérov, potravinárov, novinárov, žurnalistov, zástupcov obchodu a hlavne gastro-kritikov. Tento rok sa na odovzdávaní GREAT TASTE AWARDS zúčastnilo 12 772 potravinových produktov z celého sveta. Medzi nimi nemohla chýbať ani naša značka, ktorá si z odovzdávanie cien odnáša nádherný úspech a hlavne veľa skúseností do budúcna. 

GT-gudging-for-Hazzer-story.jpg

Zdroj : gff.co.uk

Pýchou našej širokej ponuky kávových zmesi sa stali dvaja obľúbenci – Mesačný svit s jednou hviezdou a 100% Arabica Cuba Serrano Lavadojednou hviezdou. 

Mesačný svit bol náš prvý pokus a k dnešnému dňu aj ten najúspešnejší. Príjemná jemne sladká chuť doplnená tónmi čučoriedky a sladkou chuťou kakaa presvedčila aj kritikov a 1 hviezda sa pred touto kávovou zmesou ocitla zaslúžene.

Cuba Serrano Lavado je našim druhým úspechom, po ktorom vás šálka tejto kávy prenesie na samotnú Kubu. Myšlienkami a arómou určite, pretože za sebou zanecháva výraznú chuť tabaku, karamelu a orieškov.

Ako vyzerá finálne hodnotenie všetkých produktov? 

Zo všetkých hodnotených výrobkov, len 208 získalo 3 hviezdy, 1326 získalo dve hviezdy a 3409 získalo jednu hviezdu. To znamená, že medzi 38% výhercami (1 hviezda) sme trafili do čierneho až dvakrát. Porota ochutnávala naslepo a tak sa ocenenia rozdávali spravodlivým spôsobom. Či už to bola káva, víno, zmrzlina alebo čokoláda, dlhé hodiny ochutnávania nakoniec určili ocenených, na ktorých tvárach sa vyčaril radostný úsmev. Ten nechýbal ani na našej tvári a majiteľ pražiarne tento úspech doplnil nasledovne. 

“Je to pre nás obrovská česť vedieť, že naša káva chutí takým veľkým gastroodborníkom v Anglicku. Keď prišli výsledky, nemohli sme tomu ani uveriť. Tie pocity sa ani nedajú opísať slovami. O to viac nás to motivovalo robiť slovenskú kávu svetovej kvality. Obzvlášť sme pyšný na náš blend Mesačný svit. Tento úspech nás posunul na novú úroveň. Dúfame, že aj naši zákazníci ocenia našu Cubu a Mesačný svit rovnako, ako aj ľudia z Great Taste Awards.”

Slovákom sa tento rok zaradilo a naša malá krajina si odniesla 46 hviezd – dvakrát 3 hviezdy, jedenásťkrát 2 hviezdy a tridsaťtri 1 hviezdu. Je úžasné sledovať, že sa na Slovensku nachádza toľko ambicióznych a kvalitných produktov. Veríme, že sa tento trend bude stále rozširovať a budúci rok si zo získaných hviezd postavíme vlastnú hviezdnu sústavu. Na zdravie. 

Branislav Petrus